Alan Adı & Domain

Alan adı, domain satın alarak & tescil ederek işletmenizi TkyNET sayesinde internete taşıyarak kazancınızı arttırmak artık bir tık kadar kolay!
Gelişmiş ve tamamen ücretsiz yönetim paneli Yüksek performanslı yeni nesil cihazlar
  • M2 SSD Yüksek Hızda NVMe SSD
  • Altyapı Yedekli Altyapı
  • CPU Yüksek Güçte CPU
TkyNET Alan Adı & Domain
Domain (Alan Adı)
Ucuz domain (Alan adı) almak artık çok kolay! Dünyanın en çok tercih edilen domain uzantılarını en iyi fiyatlarla TkyNET ile kayıt edin.
Jenerik Domain Uzantıları
En Uygun Fiyat Avantajı
ICANN Akreditasyonu
100₺ 89.90₺
150₺ 125₺
50₺ 15₺
100₺ 80₺

Uygun fiyatlı, ucuz domain seçeneklerimizden biri sanal dünyadaki masalınızı bir an önce başlatabilir!

Kullanılabilecek Alan Adı Uzantılar


Ücretsiz Domain Servisleri

Tüm Alan Adı işlemleri için kesinlikle ekstra ücret ödemezsiniz!

Whois Gizleme

Ücretsiz Whois Gizleme

Alan adı kaydı sırasında Whois bilgilerini gizle seçeneğini seçerek. Alan adının kime ait olduğu bilgileri gizleyebilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Ücretsiz Alan Adı İç Transfer

TkyNET müşterileri hesaplar arasında ücretsiz olarak ve anında domain transferi gerçekleştirebilir.

Kontrol Paneli

Gelişmiş Yönetim Paneli

Gelişmiş panelimiz sayesinde alan adı yönlendirme, ns sunucu oluşturma ve dns değişikliği gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Ücretsiz domain yönlendirme hizmeti ile alan adınızı dilediğiniz siteye yönlendirebilirsiniz.

Domain Sorgulama Nedir?

Kayıt etmek istediğiniz bir alan adının daha önce tescil edilip edilmediğini öğrenmenizi ve kayıt için müsait olan domaini belirlemenizi sağlayan işleme domain sorgulama denir. Üst kısımda bulunan alan adı sorgulama alanından aklınızdaki domaini kontrol edebilir, 120’den fazla domain uzantısında sorgulayarak kayıt işlemini hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel Domain Yönetimi

Alan Adınızı Profesyonel Alan Adı Özellikleri ile Yönetin!

En Uygun Domain Fiyatları
En Uygun Domain Fiyatları

0,99$ ‘dan başlayan en uygun domain kayıt fiyatları ile aklınızdaki alan adını kayıt edin. Sahip olduğunuz alan adlarını, sürpriz ücretlerle karşılaşmadan daima en iyi fiyatlarla yenileyin.

İç Domain Transferi
İç Domain Transferi

TkyNET kullanıcı hesapları arasında dilediğiniz kullanıcıya sahip olduğunuz alan adını transfer edin. Üstelik bu işlemi hiçbir kısıtlama olmadan ve ekstra ücret ödemeden gerçekleştirin.

İç Domain Transferi
7/24 Destek Hizmeti

E-posta, telefon ve canlı destek hattı üzerinden dilediğiniz an gerçekleştirmek istediğiniz tüm alan adı işlemleri için ihtiyaç duyduğunuz desteğe kolayca, beklemeden ulaşın.

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı tky.net.tr dir. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.
Bir web sitesi açmak için öncelikle bir domain satın almak gereklidir. Seçilen alan adı, mümkün olduğunca kısa, anlamlı ve akılda kalıcı olmalıdır. Her dilde kolayca okunabilen bir yapıda alan adı kayıt etmek, ilgili web sitesine farklı ülke ve bölgelerden de kolay erişim sağlanması için fayda sağlayacaktır. Kayıt edilecek alan adı, yayınlanacak web sitesi içeriği ile uyumlu olmalı ve site ile alakalı anahtar kelimeleri içermelidir. Ayrıca kayıt öncesi, belirlenen alan adı ile ilgili mevcutta bir marka tescili yapılıp yapılmadığını sorgulamak, daha sonra karşılaşılabilecek telif sorunları ve yasal problemlerin önüne geçmek için de faydalı olacaktır..
“.com.tr” uzantılı alan adları ile ticari faaliyette bulunan veya ticari bir amaç için internette yer almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin belirli alanlarda sınıflandırılması için kullanılmaktadır.
Kayıt etmek istediğiniz bir alan adının daha önce tescil edilip edilmediğini öğrenmenizi ve kayıt için müsait olan domaini belirlemenizi sağlayan işleme domain sorgulama denir. Üst kısımda bulunan alan adı sorgulama alanından aklınızdaki domaini kontrol edebilir, 120’den fazla domain uzantısında sorgulayarak kayıt işlemini hemen gerçekleştirebilirsiniz.
alnızca web sitesi yayınlamak için değil, yatırım amaçlı da domain kayıt edilebilir. Potansiyel olarak değerlendirilen ve yatırım amaçlı kayıt edilen domainlerde öncelikle kelime analizi yapılmalı, kayıt edilecek domainin içerdiği kelimelerin arama hacimleri ve popülaritesi incelenmeli. Domainin değerini belirleyen en önemli ektenlerden birisi olan karakter sayısına dikkat edilmeli, akılda kalıcı ve kolay okunabilen jenerik kelimeler tercih edilmelidir. Gündem konuları ve popüler aramalar, yatırım amaçlı bir domain kayıt etmek için en önemli başlangıç noktalarıdır. Yatırım amaçlı kayıt edilen alan adlarını, TkyNET Satılık Domain platformu üzerinden satışa çıkartarak domain başına 1.000$’a varan kazanç elde etmek mümkündür..
Alan adı satın alma aşamasında genellikle ilk tercih .com domain olmakla birlikte, günümüzde kısa ve anlamlı kelime kombinasyonlarında henüz kayıt edilmemiş bir .com domain bulmak oldukça zordur. Bu noktada işinizi ve içeriğinizi doğrudan ifade eden yeni domain uzantılarını tercih edebilirsiniz. Örneğin; bir e-ticaret sitesi için .shop domain, .market domain, kurumsal web siteleri için .ltd domain gibi alternatifler değerlendirilebilir. Türkiye pazarında faaliyet gösteren bir işletme veya markanın .com.tr domain uzantısını da kayıt ederek markasını koruma altına alması önemlidir.
Evet, Kullanıcı dostu ve Türkçe alan adı yönetim paneli ile tüm domain yönetim işlemlerinizi kolayca gerçekleştirin. Alan adınıza ek özellikler kazandırın ve ihtiyaçlarınıza göre yönetin.
Bilginiz dışındaki transferleri engelleyen güvenlik kilidi sayesinde alan adınızı koruma altına alın. Bu sayede alan adınız başka hiç bir alan adı kaydedicisine transfer edilemez.
Evet, TkyNET hizmetlerinde ücretsiz olarak teknik destek hizmeti bulunmaktadır. 7/24 Müşteri panelimiz üzerindeki destek sekmesi üzerinden soru sorabilir, yardım alabilirsiniz. Çalışma saatleri içersinde ise telefon numaramız üzerinden her konu hakkında canlı destek alabilirsiniz.
Domain ya da alan adı, bir web sitesinin fiziksel adıdır. Her web adresinin bir domaini vardır ve bu domain o siteye özeldir. Alan adları, insanların interneti taraması ve belirli bir web sitesine erişmesi için kolay bir yol bir olanak sağlar.
TkyNET kullanıcı hesapları arasında dilediğiniz kullanıcıya sahip olduğunuz alan adını transfer edin. Üstelik bu işlemi hiçbir kısıtlama olmadan ve ekstra ücret ödemeden gerçekleştirin.
Whatsapp Destek
Whatsapp Destek Hattı